Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Home

Upcoming Events

Rain Forecast

Recent Photos

Newest Members

Our Track

NOTICES

NEXT MEET SUNDAY 27 June CANCELLED. Due to Weather and pitt areas being too soft ( partly submerged) that is the end of our 20/21 season. Prize giving and AGM to be notified in due course. Thank you to all.

MAKE SURE YOU READ THE MEMBERSHIP FORM FULLY PLEASE EG : ID REQUIRED.

  Subs Juniors $25,Seniors $50, Family $100

TADKC       A/c 03-1754-0501578-01

Wahoo 20/21 Calendar (covid permitting)

Registration & New Driver Only Day          1 November 2020 10.30am Start

Working Bee, Registration & Practice       15 November

Fun Day registration                                    22 November

Club Day                                                        6 December

Fun Day                                                        20 December Xmas BBQ

Twilight Meeting- Club day                        10 January 21 Gate open 1pm Reg by 2.30pm

Club Day                                                      24 January

Club Day                                                      14 February

Fun Day                                                        7 March

Club Championship Day One                    21 March Classes, KTL,RL,KTH,Cadet,Lad

Club Championship Day Two                    28 March OPEN,Rh,JR,Juniors,Masters&Vets

11 April 2nd day postponement date

Club Day                                                      18 April

Club Day                                                        9 May

Club Day                                                      23 May

Club Day                                                      13 June

Club Day                                                      27 June

Results for Points 2019/2020(covid) Season

Cadet;                 1st Asia Sheppard,         2nd Jak Mitchell,       3rd Mikayla Murray

Cadet Racket     1st Tristan DeOliveira,   2nd Quinn Kite,         3rd Mackenzie Mayor

Junior/R              1st Hayden Hill,             2nd Peyton Chambers,  3rd Troy Dodge

Juniors ;              1st Drew Steadman,     2nd Amber Wenzlick,   3rd Thomas Lauder

Ladies KT            1st Kim Coughey,           2nd Gemma Oliver,       3rd Nerida Dodge

Ladies Rotax      1st Rachel Gregory

KT Light               1st Craig Murray,          2nd Barry Monds,            3rd Kim Coughey

KT Heavy            1st Elliot Billings,            2nd Beau Smith,              3rd Chas Murray

Rotax Light         1st Tegan Aitkins,          2nd Shane Wenzlick,       3rd Jay Murray

Rotax Heavy       1st Shayne Miers,          2nd Hamish Steadman,  3rd Stephen Lockie

Mixed                   1st Tegan Aitkins           2nd Jay Murray

Open                    1st Nathan Tynan   2nd Craig Osbaldiston    3rd William De Oliveira

0